Unholy – 505 Games i HOOK

Szanowni Państwo,

jak zapewne większośc z Państwa śledzących komunikaty naszej Spółki widziała, pojawiła się informacja o tym, że nasz flagowy tytuł – “Unholy” zostaje przypisany do nowo powstałego brandu wydawniczego Digital Bros Group o nazwie HOOK. Chcielibyśmy w kilku słowach opowiedzieć Państwu dlaczego podjęliśmy taką decyzję i z jakich powodów uważamy, że ta zmiana pozwoli nam jeszcze lepiej wypromować “Unholy” na światowym rynku. 

Nasza współpraca z 505 Games od samego początku przebiegała w bardzo twórczej i przyjaznej atmosferze i widzieliśmy w niej olbrzymi potencjał. Nie da się jednak ukryć, że 505 jako jeden z najprężniej rozwijających się wydawców na świecie posiada w swoim portfolio bardzo dużo tytułów z różnych kategorii. Taki miks gatunków daje szerokie pole do działania, ale też sprawia, że trudno po wydawcy oczekiwać skupienia i specjalizacji na jednym gatunku. Rozwiązaniem tego problemu ma być właśnie brand HOOK, skupiający się na grach posiadających silną wizję kreatywną. Jak zapewne Państwo się domyślacie, Unholy zdecydowanie należy do takich gier. W toku różnych rozmów z zespołem stało się dla nas jasne że:

  • Zespół produkcyjny z którym współpracowaliśmy do tej pory pozostanie bez zmian, co pozwoli nam kontynuować stabilnie proces produkcyjny. Przez ten czas zdążyliśmy się poznać i wspólnie wypracować kierunek najlepszy dla gry, co jest dla nas wielkim plusem. 
  • Zespół marketingowy HOOK bardzo mocno angażuje się w projekt chcąc jak najlepiej zaprezentować się jako nowy brand i ich możliwości. Sukces Unholy, to będzie sukces zarówno dla nas jak i dla nich, stąd wiemy, że zostanie dołożona należyta staranność i planowanie do strategii marketingowej. 
  • Dzięki nowemu brandowi wydawniczemu Unholy uzyska więcej wzmianek w prasie i dotrze do szerszego grona odbiorców. To nowy brand ale stoją za nimi zasoby, kontakty i doświadczenie osób z 505.
  • Zmiana brandu wydawniczego nie wpływa w żaden negatywny sposób na nasze plany produkcyjne Unholy. Proces idzie dalej bez zmian tak samo płatności za milestone’y i mówiąc bardziej ogólnie – budżet. 
  • Wraz z ogłoszeniem HOOK widzimy też energię przekładająca się na chęć pokazywania nowych rzeczy z gry. Widać to po opublikowanym wraz z ogłoszeniem nowym key arcie do gry a także zaktualizowanego opisu. To dopiero początek materiałów, ale pozwala nam zacząć dyskusję o tym, co się zmieniło w grze odkąd współpracujemy z 505, a teraz HOOK. A zmieniło się bardzo dużo. 

Tymi kilkoma punktami chcieliśmy Państwu wytłumaczyć naszą decyzję o zmianie i pokazać nasze spojrzenie na to wydarzenie. Mamy nadzieję, że jesteście Państwo tak samo podekscytowani jak my. W razie pytań zachęcamy do kontaktu na adres investors@dualitygames.eu

Zarząd Duality S.A.